Září 2012

Sranda

4. září 2012 v 20:41
Tak trochu srandy na večer. Smějící se Smějící seDobrou noc a sladké sny. :)

Tomáš Klus - životopis

4. září 2012 v 20:29 Tomáš Klus

Životopis

Tomáš Klus se narodil 15.5.1986 v Třinci. Ještě donedávna se věnoval vrcholovému sportu, dnes studuje herectví na pražské DAMU a především hraje na kytaru a skvěle zpívá.

Muzikant, který si umí sám napsat chytlavou melodii, poutavý text a výslednou píseň dokáže také osobitě interpretovat, to je v dnešní době takřka ohrožený druh. O to větší událostí je, když se někdo takový na naší scéně objeví.

Všechny výše uvedené - a ještě mnohé další - přednosti v sobě spojuje talentovaný písničkář Tomáš Klus. Díky rodičům, velkým hudebním nadšencům, vyrůstal v prostředí festivalů a koncertů. Dodnes také mezi své největší oblíbence řadí Jaromíra Nohavicu či kapelu Mňága & Žďorp. Ve své tvorbě navazuje na českou písničkářskou tradici, kterou obohacuje o moderní přístup, mladistvou lehkost, nadhled a vtip.

Přitom ještě nedávno se jeho jméno objevovalo především ve spojitosti se sportem. V roce 2002 si dokonce jako člen vítězného družstva odvezl zlatou medaili z dorosteneckého mistrovství Evropy v moderním pětiboji.

Kvůli sportu také v brzkém věku vyměnil rodný Třinec za Prahu, kde ho však brzy začal vábit svět umění. "Bylo mi patnáct šestnáct a najednou jsem byl odříznutej od celýho svýho dosavadního života. Potřeboval jsem všechen ten stesk a trápení ze sebe nějak dostat. Pravě tehdy jsem se začal čím dal častěji obracet ke kytaře. Písničky jsem si doma skládal už předtím, ale až tehdy se ve mě objevila touha prezentovat je taky veřejně," vypráví dnes Tomáš o nelehkých začátcích v naší metropoli.

Tomáš Klus


Německo - Hitlerovo "Orlí hnízdo"

1. září 2012 v 11:31 Výlety
18.8.2012 jsem se s taťkou jeli podívat do Německa na Orlí hnízdo.
Z Brna jsem odjížděli ve 3:15 ráno a na místě jsme byli v 9:35.
Svítilo nám sluníčko, krajina tam byla fantrastická. Moc se mi tam líbilo.
Na prohlídku Orlího hnízda jsem měli asi hodinu a něco , a pak jsem měli ještě plavbu po královském jezeře Konigssee. To trvalo asi hoďku a půl. Vyděli jsme kostel sv. Bartoloměje, který je uprostřed jezera. Je moc pěkný.


- kruhová hala před vstupem do výtahu- pohled do Alp

- tak a to jsem já a výhled do okolí
- jezero Konigssee